Siódme trofeum w historii dla Chemika Police

11 marca 2019
kategoria:
Aktualności

W Nysie zakończył się mecz finałowy o Puchar Polski siatkarek.  Chemik Police pokonał bez straty seta KS Developres SkyRes Rzeszów i zdobył siódme trofeum w swojej historii. Spotkanie jednak, mimo iż trzysetowe przyniosło sporo emocji. W każdym z trzech setów walki nie brakowało, ale w najważniejszych momentach to Chemik był górą. MVP meczu finałowego została Chiaka Ogbogu.

Finałowy mecz Pucharu Polski lepiej rozpoczęły rzeszowianki, as serwisowy Petji Barakowej dał Developresovi dwupunktową przewagę (3:1). Do remisu doszło po ataku Martyny Łukasik (4:4), obie ekipy grały punkt za punkt i nie popełniły zbyt wielu błędów własnych. Chemik po praz pierwszy w tym secie prowadził po zbiciu Bianki Busy (10:9), wynik w dalszym ciągu oscylował wokół remisu. Ekipa z Podkarpacia czujniej zagrała na siatce, ich grę napędziła Katarzyna Zaroslińska-Król, jej dwa ataki dały Developresovi dwupunktową przewagę (14:12). Reprymenda udzielona przez trenera Marcelo Abbondanzę pozytywnie wpłynęła na poczynania jego podopiecznych, atakowała Iga Chojnacka, rzeszowianki popełniły błąd i ponownie był remis (14:14). Przy serii Katarzyny Zaroślińskiej-Król rzeszowskie siatkarki prowadziły 17:14. Policzanki nie kończyły ataków własnych, a kolejny błąd własny zmusił ich trenera do przerwania gry, Developres prowadził wówczas 19:15. Po tej przerwie swoją przewagę zaznaczyły policzanki, punktowały w kontratakach, nie do zatrzymania była Bianka Busa, drużyna z Rzeszowa była w odwrocie. Po tym jak została zablokowana Michaela Mlejnkova przez Chiakę Ogbogu Chemik prowadził 23:20. Zespół z Podkarpacia nie zdołał odrobić strat, punktowy atak Bianki Busy zamknął zmagania w tym secie meczu.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się po myśli policzanek, lepiej zagrały w obronie, odrzuciły swoje rywalki od siatki i po ataku Chiaki Ogbogu prowadziły 8:5. W drużynie Developresu szwankowało przyjęcie, rzeszowianki nie kończyły ataków, po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Martyna Grajber tablica wyników wskazała rezultat 12:7. Ciężar gry na siebie próbowała wziąć Katarzyna Zaroślińska-Król, ale na niewiele się to zdało. Ton wydarzeniom na boisku nadawały policzanki, atakowała Martyna Łukasik i w dalszym ciągu utrzymała się przewaga Chemika (17:12). Trener Lorenzo Micelli rotował składem, brał przerwy na żądanie, posunięcia te nic nie wniosły. As serwisowy Agnieszki Bednarek dał polickiej ekipie sześciopunktową przewagę (22:16). Wówczas do ataków zerwały się rzeszowianki, po raz kolejny punktowała Katarzyna Zaroślińska-Król, punkty w bloku zdobyła Jelena Blagojević i Developres przegrywał 20:22. Na więcej zespołu z Rzeszowa nie było stać. Policka drużyna po raz drugi wygrała i prowadziła w meczu 2:0.
W kolejnym secie meczu na początku żadnej z drużyn nie udało się uzyskać prowadzenia. Punktowy kontratak Katarzyny Żaroślińskiej-Król dał zespołowi Developresu dwupunktową przewagę (6:4). Policzanki nie pozostały dłużne, przyspieszyły swoją grę, postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich przeciwniczki i po ataku Bianki Busy remisowały 7:7. Więcej sportowych argumentów miał Chemik, do stanu 11:11 obie ekipy grały punkt za punkt. Policzanki dwukrotnie obejmowały prowadzenie, po czym ich przeciwniki doprowadziły do remisu (14:14, 17:17). Gra obu ekip falowała, raz jedna a raz druga drużyna obejmowała jednopunktowe prowadzenie po czym je traciła. Przy stanie 22:21 rzeszowiaki nie wykorzystały kontrataku i srodze się to na nich zemściło. Do remisu doprowadziła Bianka Busa, w aut zaatakowała Mlejnkova, a dwa punktowe bloki Igi Chojnackiej sprawiły, że Chemik po raz siódmy zdobył Puchar Polski i zrównał się liczbą trofeów z BKS-em Bielsko-Biała.

Chemik Police –  Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(25:23, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Chemik: Busa (12), Grajber (8), Chojnacka (8), M. Łukasik (16), Ogbogu (13), Mirković, Krzos (libero) oraz Bednarek (1) i Pleśnierowicz
Developres: Tokarska (1), Witkowska (10), Blagojević (6), Barakowa (2), Mlejnkova (6), Zaroślińska-Król (20), Sawicka (libero) oraz Żabińska, Rabka (1), Janewa i Medyńska (libero)