do góry
Agencja Rozwoju Nysy
https://www.arn.nysa.pl/main/aktualnosci/Jubileuszowy-X-Bieg-Nyski-przed-nami-Trwaja-zapisy/idn:2220
Drukuj grafikę : tak / nie

Aktualności

Jubileuszowy X Bieg Nyski przed nami! Trwają zapisy

25 stycznia 2023
kategoria:
Aktualności

W tym roku doczekamy się X edycji Biegu Nyskiego, jednej z najlepiej ocenianych imprez biegowych w Polsce. Zapisy wystartowały na początku stycznia. 1/4 miejsc jest już zarezerwowana.

X Bieg Nyski, odbędzie się 10 czerwca 2023 roku. Swój udział potwierdzili zawodnicy z Czech, Niemiec, Węgier i Turcji, więc już dziś możemy powiedzieć, że będzie to impreza międzynarodowa. Start i meta tradycyjnie na ul. Sudeckiej przy HALI NYSA, w której mieścić się będzie także Biuro Zawodów. Szybka, płaska i w 100% asfaltowa trasa biegu, na jednej 10-kilometrowej pętli, pozwoli zmierzyć się z własnym rekordem życiowym.

Organizator jak co roku przewidział bogaty pakiet startowy dla Uczestników. W tym roku, osoby które zdążą zapisać się do 28 kwietnia 2023 r., w pakietach otrzymają okolicznościowe koszulki full print z bardzo dobrego materiału. Na mecie czekać będą wyjątkowe okolicznościowe medale, a kobietom, które ukończą X Bieg Nyski, zostaną wręczone kwiaty. W związku z jubileuszową edycją, Organizator przewidział wyższe nagrody finansowe dla zwycięzców w kategorii OPEN, oraz dodatkową premię za rekord trasy. Szczegóły w regulaminie imprezy. Łącznie
pierwsza Kobieta i pierwszy Mężczyzna, którzy zameldują się na mecie, pobijając rekord otrzymają po 1600 PLN.

Oprócz biegu głównego na 10km, w programie imprezy, uwielbiana przez najmłodszych „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego”. Bieg na dystansie ok. 1,5km wystartuje o godzinie 18:00, uczestnikiem może być każdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe Rodziny od najmłodszych dzieci w wózkach, po najstarszych familii. „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego” będzie bezpłatna – najważniejsza jest dobra zabawa dla całych Rodzin. Wszyscy otrzymają pamiątkowy numer startowy, natomiast dla wszystkich Uczestników, którzy ukończą ten dystans, przewidziano także okolicznościowy medal. Limit w tym biegu to 500 osób.

W Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego planowany jest udział znanego reprezentanta Polski – uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” w Nysie, wraz z Fundacją „W działaniu” oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”.