do góry
Agencja Rozwoju Nysy
https://www.arn.nysa.pl/main/aktualnosci/Targ-bulgarski-w-nowym-miejscu/idn:2163
Drukuj grafikę : tak / nie

Aktualności

Targ bułgarski w nowym miejscu

28 września 2022
kategoria:
Aktualności
 

Od 1 października tzw. targowisko bułgarskie zmienia swoją lokalizację. Kupcy przenoszą się na działkę na ul. Krasińskiego w pobliżu Castoramy. 

Do końca września targ bułgarski będzie funkcjonował na płycie bocznej stadionu Stali. Od 1 października kupcy będą hadlować w nowym miejscu.

– Jak już wspominaliśmy, ten targ był targiem tymczasowym. Daliśmy sobie czas, by znaleźć odpowiednią lokalizację. Kupcy przenoszą się na prywatną działkę. Doszli do porozumienia z właścicielem tego terenu i jemu będą płacić za rezerwację i wynajem. My nadal będziemy pobierać opłatę targową w wysokości 2,50 zł za m2 – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

- Chciałbym podziękować kupcom, że wszystko odbyło się w tak przyjaznej atmosferze. Handlujący sami znaleźli nowe miejsce - dodaje Wyczałkowski.

Przenosiny kupców są związane z planowaną inwestycją jaka czeka stadion przy ul. Kraszewskiego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie przejmie od Gminy Nysa teren Stadionu Miejskiego. Powstaną tutaj nowe obiekty na potrzeby kształcenia studentów uczelni. Planowana jest budowa nowego obiektu dydaktycznego, w którym oprócz sal wykładowych i ćwiczeniowych umieszczone będą pracownie i laboratoria dla kierunków prowadzonych przez Wydział Nauk Technicznych. Powstaną też nowoczesny stadion lekkoatletyczny oraz boiska wielofunkcyjne.