do góry
Strona główna Aktualności

351km i 950m w jedną noc przepłynęli uczestnicy Otyliady na Krytej Pływalni ARN!

20 listopada 2023
kategoria:
Aktualności

Zgodnie z hasłem  Ogólnopolskiego Nocnego Martonu Pływackiego "Cała Polska pływa z nami", na 35 pływalniach, we wszystkich regionach kraju o godz. 18.00 rozpoczęła się OTYLIADA. O tej porze zanurzyło się w wodzie 1039 uczestników maratonu. Łącznie 1232 pływaków wzięło udział w tym niesamowitym wydarzeniu i pokonali dystans ponad 13 135 km.

Już po raz czwarty ARN - Agencja Rozwoju Nysy była jednym z 35 w Polsce organizatorów Maratonu. Tegoroczną Otyliadę wsparła również Firma Bioagra i niestrudzony Pan Kukurydza zapewniając dla wszystkich uczestników wydarzenia zarówno posiłki regeneracyjne, jak i różnorodne napoje energetyczne.

Gratulujemy  i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom i oczywiście sędziemu głównemu, 12 sędziom liniowym (w tym wolontariuszom z WOPR NYSA), ratownikowi medycznemu oraz wspaniałym pracownikom naszej nyskiej krytej pływalni udziału i wytrwałości.

Tegoroczną edycję Otyliady w Nysie zaliczamy do najlepszej z dotychczasowych m.in.: z uwagi na wytrwałość naszych uczestników, ponieważ po 11 godzinach od startu o godzinie 5:00 rano, gdzie do końca była jeszcze godzina - na torach pływackich wciąż rywalizowało o najlepszy wynik aż 11 uczestników!

Ostatecznie złoty medal zdobył Pan Marcin Gawęda z Opola, który przepłynął dystans 33 km i 400 m i z tym wynikiem w rankingu ogólnopolskim zajął 16 miejsce!

Srebrny medal powędrował do Pana Rafała Świtały z Nysy, który przepłynął dystans 26 km i 500m.

III miejsce i brązowy medal zdobyła Pani Justyna Tkaczyk również z Opola z dystansem 25 km.


Kolejny już raz pływała z nami również cała rodzina z Nysy i kolejny raz medal dla najstarszego uczestnika powędrował do głowy rodziny Pana Leszka Adamczyka, który pływaniem zaraził córkę, zięcia oraz dwie wnuczki - 13 letnia Zosia Wróbel przepłynęła 2 km, a jej młodsza 7 letnia siostra aż 1 km! - wielkie brawa dla całej rodziny!

Liczna grupa pływaków przyjechała do nas z samej stolicy województwa opolskiegom, a wśród nich prócz zwycięzców były również rodziny i tutaj naszą uwagę zwrócili syn z ojcem, którzy przepłynęli po 20 km każdy.

Po raz pierwszy brali udział w Otyliadzie młodzi zawodnicy z Klub Pływacki Aqua-Swim Nysa i również większość z nich przekroczyła magiczną barierę 20 km. Jeszcze raz ogromne GRATULACJE dla Was wszystkich.

Zapraszamy oczywiście do udziału w kolejnych wydarzeniach pływackich na naszym obiekcie oraz do udziału w kolejnej Otyliadzie już za rok.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H