do góry
Strona główna Aktualności

50 tysięcy osób odwiedziło kąpielisko w sezonie

29 września 2020
kategoria:
Aktualności

Fani pływania od blisko miesiąca mogą korzystać z krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego, a w sezonie, gdy tylko dopisywała pogoda, chętnie przyjeżdżali też na kąpielisko Frajda. Obiekt odwiedziło w tym sezonie ok. 50 tysięcy osób. To dwukrotnie mniej niż w poprzednim roku, ale biorąc pod uwagę okoliczności, to bardzo dobry wynik.

Ten sezon był wyjątkowy ze względu na epidemię koronawirusa. Nie wiadomo było czy miejskie kąpielisko zostanie w ogóle otwarte. Ostatecznie obiekt ruszył w pierwszy weekend lipca. I od razu pojawiły się prawdziwe tłumy. Zresztą, gdy tylko dopisywała pogoda, Nysanie całymi rodzinami ruszali na Frajdę. Tyle, że w tym roku również z pogodą był kłopot. Latem mieliśmy sporo deszczowych dni, a to także przełożyło się na frekwencję.

Dużo wydarzeń i niespodzianki w przyszłym sezonie

W tym roku z wiadomych względów nie było popularnej Nocy Basenów. Impreza w poprzednich latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza jej pierwsza edycja była prawdziwym hitem. Wydarzenie przyciągnęło wówczas kilka tysięcy osób. Agencja Rozwoju Nysy ma w planach kolejne takie imprezy, już w przyszłym, miejmy nadzieję, spokojniejszym sezonie. Prezes ARN Bogdan Wyczałkowski chciałby, by w 2021r. odbyło się kilka Nocy Basenów, a także, by imprezy miały swoją stałą datę w kalendarzu. Ma być dużo muzyki, dobre jedzenie i oczywiście pozytywna atmosfera.

Po tegorocznym trudnym sezonie w przyszłym ma nie zabraknąć (już tylko pozytywnych) niespodzianek dla mieszkańców. Przypomnijmy, że kąpielisko jest co prawda nieczynne, ale kompleks funkcjonuje cały rok. W budynku obok Frajdy regularnie prowadzone są zajęcia dla dzieci i seniorów.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H