do góry
Strona główna Aktualności

Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie!

03 kwietnia 2023
kategoria:
Aktualności

Po blisko 7 latach Eliminacje do Mistrzostw Polski wracają nad Jezioro Nyskie. Nysa będzie organizatorem ostatniego 3- gwiazdkowego turnieju Eliminacyjnego o Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej mężczyzn, który odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2023.

Najlepsi plażowicze krajowi przybędą na ostatni turniej, który wyłoni finalistów. Emocje gwarantowane! W sobotę umowę na organizację wydarzenia podpisali Prezes PZPS Sebastian Świderski oraz Prezes KS Beach Volley Nysa Wojciech Kondracki. W wydarzeniu uczestniczyli również Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski.

Turniej Eliminacyjny o Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej mężczyzn (18-20.08) wpisuje się zarazem w obchody 800-lecia lokacji Nysy. - Mam nadzieję, że Nysa już na stałe wpisze się kalendarz imprez związanych z siatkówką plażową w Polsce i już nigdy nie da się z niego wypisać, bo przecież mamy tu prężnie działający klub, ale wspaniały obiekt - mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

- Cieszy mnie, że to kolejny krok w rozwoju siatkówki w Nysie. Mamy zespół, który gra w play-offach, co roku goszczą u nas najlepsze siatkarki w kraju, a teraz dojdzie kolejne wydarzenie na wysokim poziomie - mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

- Zrobimy wszystko, żeby ta dyscyplina się rozwijała i była zauważana w Nysie – podkreślał Sebastian Świderski, prezes PZPS.

 
 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H