do góry
Strona główna Aktualności

Ferie 2020 na sportowo za nami

28 lutego 2020
kategoria:
Aktualności
 

Ferie 2020 na sportowo za nami. To był szczególny czas dla Dzieci i Młodzieży z naszej Gminy, która mogła skorzystać z pełnego pakietu obiektów należących do zasobów Agencji Rozwoju Nysy.

Hala Nysa stała się centralnym miejscem, gdzie najmłodsi mogli trenować pod czujnym okiem trenerów i szlifować techniki piłki nożnej. Turnieje piłkarskie dla różnych grup wiekowych były hitem, którego może pozazdrościć Ekstraklasa.

Tym, którzy lubią nieco chłodu Lodowisko Miejskie przygotowało taflę lodu. Dzieci i dorośli pokonywali kolejne kilometry, aby doskonalić sztukę poruszania się na łyżwach. Wiele osób po raz pierwszy wykonało piruet, który otrzymywał maksymalną liczbę punktów. Uwieńczeniem całości był wspaniały Bal przebierańców – gry i zabawy na lodzie. Do zabawy rozkręcali przedstawiciele Studia Kids, którzy sprawili, że radość zagościła na twarzach Najmłodszych. Nie odbyło się bez konkursów – slalom, prowadzenie krążka kijem hokejowym i strzał do bramki. Najlepsi zdobyli mega nagrody, a i wybrani zostali Król i Królowa Balu.

Kryta Pływalnia była odwiedzana przez osoby, które czują się jak ryba w wodzie. Nasi Ratownicy służyli pomocą i sprawili, że wiele osób po raz pierwszy pokonało rekordową długość nową techniką pływacką. Byli też tacy, którzy po raz pierwszy wykonali skok na „banie”. Zawody pływackie sprawiły, że w naszej Gminie rosną następcy światowej klasy pływaków.

Kąpielisko Frajda wydawałoby się, że w zimie nie funkcjonuje. Osoby, które przybyły do budynków naszego obiektu, przekonały się, że miejsce to tętni życiem. Warsztaty, spotkania, gry planszowe, wspólne oglądanie filmów, karaoke i turniej w pin ponga o Puchar Burmistrza. Dzieciaki mogły zmierzyć się z Burmistrzem Kordianem Kolbiarzem oraz Markiem Rymarzem. Na partyjkę dała się namówić również Burmistrz Elwira Ślimak. Dodatkowo gra Seniorów i Dzieciaków w piłkarzyki to prawdziwy hit.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznych ferii. Dodatkowo dziękujemy naszym Partnerom, bez których nie byłoby tak fajnie: Urząd Miasta i Gminy Nysa, OPS, Ekom, AKWA, Hala Nysa, Metroplast, Intersnack, Studnio Kids.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H