do góry
Strona główna Aktualności

Nysa Sim - ruszył drugi nabór wniosków na mieszkania

07 sierpnia 2023
kategoria:
Aktualności

Projekt Municypalny Nysa SIM sp. z o.o. ogłosił dodatkowy nabór wniosków w trybie ciągłym, o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych, budowanych w ramach inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kramarskiej w Nysie.

Obecnie trwają prace budowlane na dachu budynku. Wewnątrz trwają zaawansowane prace wykończeniowe tynków i posadzek. Rozpoczęto też prace elewacyjne, związane z ociepleniem budynku. Ukończenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano grudzień br. Budynek przy ul. Kramarskiej, będzie pierwszym budynkiem w Polsce ukończonym przez powstałe spółki w formule SIM.

- Tak jak zakładano, mieszkania będą wykończone kompleksowo pod klucz - mówi Prezes Nysa SIM, Adam Kozłowski. – Celem dodatkowego naboru jest wyłonienie przyszłych najemców dla 15 mieszkań pozostałych do przydziału po naborze wniosków przeprowadzonym przez Gminę Nysa. Przypomnę, że łącznie do dyspozycji mamy 61 mieszkań.

Czynsz za najem mieszkania wyniesie 16,65 zł za 1 m2, z czego 11 zł przeznaczone będzie na spłatę kredytu obciążającego lokal. Wysokość pozostałych opłat będzie uzależniona od stawek stosowanych przez dostawców mediów. Zgodnie z zasadami systemu budownictwa społecznego - najemcy mieszkań wpłacają partycypację, która wynosi 2 080,00 zł za 1 m2. W przyszłości, jeśli najemca będzie chciał rozwiązać umowę najmu lokalu, kwota partycypacji podlega zwrotowi.

Pierwsza lista najemców zostanie sporządzona spośród wniosków złożonych od 7 do 18 sierpnia 2023 roku.

Budynek posiada dwa wejścia, wejście główne od ulicy Kramarskiej oraz dodatkowe wejście od ul. Karola Miarki. Na widocznym betonowym stropie garażu podziemnego powstanie zielone zaplecze budynku, z trawnikiem i małym placem zabaw.

Szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać w siedzibie Projekt Municypalny Nysa SIM sp. z o.o. przy ul. Marcinkowskiego 2 – 4 w Nysie, pod numerem telefonu 798 624 494 oraz na stronie internetowej www.sim.nysa.pl.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H