do góry
Strona główna Aktualności

„Planeta Energii” pod Halą Nysa

10 września 2021
kategoria:
Aktualności
 

W Nysie wystartuje XI edycja projektu „Planeta Energii”. Tegoroczna odsłona wydarzenia organizowanego przez Fundację ORLEN będzie wyjątkowa, a jego celem jest programowanie wiedzy o źródłach energii elektrycznej.
 
24 września o godzinie 12:00 zapraszamy przed Halę Nysa na event o charakterze edukacyjnym. Mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z wielu atrakcji dostępnych bezpłatnie w specjalnie przygotowanych strefach.

Na odwiedzających będą czekać edukatorzy, a wraz z nimi szereg atrakcji: nauka elektrostatyki z wykorzystaniem wyjątkowego urządzenia Generator Van de Graffa, przy którym będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Najmłodsi zapoznają się z segregacją śmieci na Goglach VR (interaktywna kolorowanka). Będzie dostępna strefa nauki quizami na temat czterech żywiołów ( wody, powietrza, ognia i ziemi) i wykorzystanie ich jako alternatywnego źródła energii.

Fundacja ORLEN działa już od 20 lat. Przekazuje darowizny finansowe osobom chorym i potrzebującym, wspiera lokalne społeczności poprzez programy grantowe i przyznaje stypendia zdolnej młodzieży. Dba o zdrowie i bezpieczeństwo. Przekazuje jednostkom straży pożarnej darowizny na zakup sprzętu i wspiera szpitale na terenie całej Polski. Od 2019 Fundacja prowadzi też w Grupie ORLEN program wolontariatu pracowniczego.

Od początku swojego istnienia Fundacja otacza troską Rodzinne Domy Dziecka - wyjątkowe placówki, w których dzieci pokrzywdzone przez los odnajdują ciepło i spokój. Fundacja pomaga Rodzinnym Domom Dziecka kompleksowo: przekazuje darowizny na leczenie i rehabilitację, ale też finansuje podstawowe potrzeby takie jak obiady w szkole czy wyprawki.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H