do góry
Strona główna Aktualności

To koniec zastoju w budownictwie mieszkaniowym

07 września 2021
kategoria:
Aktualności
 

Już prawie wszystkie rodziny podpisały umowę, na mocy których mogą zamieszkać na OSIEDLU RODZINNYM przy ul. Franciszkańskiej. Osiedle zostało oficjalnie otwarte przed miesiącem.

Mieszkania dla rodzin

Część rodzin już się wprowadziła do mieszkań, co widać choćby po placu zabaw, gdzie dzieci bezpiecznie spędzają czas. Pozostali albo urządzają lokale, albo przymierzają się do tego. – Zgodnie z zapowiedziami, lokatorzy mogą liczyć na wsparcie od PSB Mrówka – mówi Prezes ARN, Bogdan Wyczałkowski.Firma zaoferowała im karty podarunkowe z 7-procentowym upustem na zakupy w markecie budowalnym.

Mieszkania, które oddają do użytku gmina i agencja są wstępnie wykończone. Lokatorzy muszą zadbać o położenie podłóg, podłączenie armatury i umeblowanie. Wszystkie lokale są czynszowe, a żeby je otrzymać trzeba było spełnić określone kryteria.

Wojewoda Opolski liczy, że przykład z Nysy przeniesienie się na pozostałe miasta w naszym regionie, które będą mogły liczyć na wsparcie z Polskiego Ładu. – Mam nadzieje, że skłoni to samorządowców to większego ryzyka przy planowaniu podobnych inwestycji – ocenia Sławomir Kłosowski.

To dopiero początek

Obok trzech bloków zrealizowanych przez ARN, obok powstaje „Przystań Franciszka”, a naprzeciwko kościoła inny deweloper zacznie budowę już w przyszłym roku. W bliskim sąsiedztwie, przy ul. Kaczkowskiego dojdzie 12 bloków. Wszystko to skłoniło samorząd do przyspieszenia inwestycji przebudowy drogi dojazdowej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podęli uchwałę właśnie w sprawie wykonania projektu ronda przy Osiedlu Rodzinnym oraz projektu budowlanego dla przebudowy samej ulicy. W tej sprawie ma zostać podpisane porozumienie między gminą, a zarządem województwa.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H