do góry
Strona główna Aktualności

Wkrótce ruszy budowa centrum przesiadkowego. Od 01.04 kasa na dworcu zamknięta

31 marca 2021
kategoria:
Aktualności

W czasie budowy centrum przesiadkowego w budynku dworca nie będzie prowadzona żadna działalność, włączając w to sprzedaż biletów. Kasy zostaną zamknięte jeszcze przed początkiem prac.

Spółka POLREGIO, która obsługiwała kasę ma umowę ze swoim ajentem do końca marca.  Ajent nie wyraził chęci jej przedłużenia. Spółka ogłosiła przetarg, ale nikt nie był zainteresowany prowadzeniem kasy, zwłaszcza w obliczu trwającej pandemii (co powoduje mniejszy ruch podróżnych) i rozpoczynającej się już niebawem inwestycji.

Przypomnijmy, że porozumienie na przebudowę centrum przesiadkowego w Nysie podpisano 18 marca. Nasze miasto wreszcie doczeka się dworca na miarę XXI wieku! Inwestycję zrealizują wspólnie Gmina Nysa i Powiat Nyski.

W pierwszym półroczu tego roku powinniśmy poznać wykonawcę prac. Oprócz gruntownej przebudowy budynku dworca, nie do poznania zmieni się teren przylegający. Dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami i małym parkiem. Wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych. Ulica Racławicka zyska nową nawierzchnię.

Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2022 roku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H