do góry
Strona główna Aktualności

X Festiwal Ognia i Wody - komunikat organizacyjny

19 lipca 2019
kategoria:
Aktualności
 

Zmiana organizacji ruchu

 

Policjanci podejmą wszelkie możliwe działania, aby pomóc wszystkim bezpiecznie dotrzeć i wrócić z festiwalu. 20 lipca (sobota) od godz. 16.00 nyscy policjanci rozpoczną zabezpieczenie Festiwalu Ognia i Wody, który odbędzie się na jeziorze nyskim. Wspólne działania Policji oraz innych służb będą polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonie jeziora, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. W tym dniu, w rejonie jeziora nyskiego zostaną wprowadzone również zmiany w organizacji ruchu.

Od drogi krajowej nr 46 poprzez Skorochów, ul. Słoneczną, Saperską do ul. Mieczysława 1 będzie odbywał się ruch w jednym kierunku. Ponadto od godz. 18.00 do godz. 06.00 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy przez tamę zbiornika nyskiego (możliwy tylko wyjazd) w kierunku ul. 3 Maja.

Dodatkowo około godz. 19.00 na drodze krajowej nr 46 na skrzyżowaniu (rondo) z drogami powiatowymi do Goświnowic i Głębinowa zostanie zamknięty wjazd w kierunku Nysy, a objazd zostanie skierowany przez obwodnicę Nysy.

Największe natężenie ruchu spodziewane jest po zakończeniu imprezy przed 24.00. W tym też czasie wprowadzona będzie ręczna regulacja ruchem w najbardziej newralgicznych pkt tj. na skrzyżowaniu ul. Mieczysława 1, Ujejskiego i Saperskiej i tu szczególnie prosimy kierujących i pieszych o bezwzględne baczne obserwowanie tego miejsca i stosowanie się do wskazań i poleceń policjantów.

Osobom, które przyjadą na imprezę z okolic Opola, Brzegu, Grodkowa zaleca się aby nie jechały w kierunku Nysy, a wybierały objazd przez obwodnicę miasta Nysy.

 

Dodatkowe linie autobusów MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Nysie zachęca wszystkich pasażerów do korzystania w tym dniu z komunikacji miejskiej. Specjalnie dla uczestników Festiwalu przewoźnik przygotował dodatkowe połączenia ze Skorochowem. Dodatkowe autobusy na Festiwal zostały oznaczone jako linia "F" - http://mzk.nysa.pl/rozklad/linie.php?l=F

 Wstęp na Ośrodek ARN

X festiwal Ognia i Wody odbywać się będzie na Jeziorze Nyskim. Wstęp na teren osrodka będzie pobierany do godz. 19:00 zgodnie z obowiązującym Regulaminem i cennikiem -> https://www.arn.nysa.pl/jezioro_nyskie/cennik_uslug

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H